Tatárszentgyörgyi KSKE Női csapat – Pénzügyőr SE Női csapat 7-0 (1-0)

2018.10.28. (vasárnap) 10:00 óra, Tatárszentgyörgy

Keret: Varga Edit, Nagy Regina, Szenteleki Cintia, Ethey Fanni, Ótott – Janek Fanni, Szőke Zsuzsanna, Varga Zsófi Lilla, Plaszkó Stella Cintia, Kalina Katalin, Rózsa Nikoletta, Fridman Anita, Imre Nikolett, Tóth Erzsébet

Edző: Csoszánszky Miklós

1. félidő

Jól kezdtük az első játékrészt. Egy elég kisméretű és rossz talajú pályán, a kapunk elé húzódtunk
és a labdaszerzések után gyors lendületű kontrákat vezettünk. Egy kapufa is jelezte, hogy nem
veszélytelenek ezek a lehetőségek, de sajnos a kulcspasszokba rendre hiba csúszott, így elmaradt
a gól. Egy ilyen erősségű csapat ellen még fontosabb, hogy kihasználjuk ezeket a lehetőségeket.
Mindeközben ellenfelünk sok egyéni játékkal próbálkozott, amit egymás kisegítésével illetve pár
kapusbravúrral hatástalanítani tudtunk. A 32. percben mégis hátrányba kerültünk egy pontosan
elvégzett szabadrúgás után.

2. félidő

Ellenfelünk jobban bírta az általuk diktált iramot, cseréik jól szálltak be, így a második félidőben
sajnos nem tudtunk egyenrangú ellenfelei lenni a TASKE csapatának. 6 gólt kaptunk 40 perc alatt,
ami sok. Az egy-egy elleni párharcokat védekezésben rendre elvesztettük, és támadásban is kis
arányban nyertük csak meg. Vannak olyan körülmények a TASKE csapatánál, amivel mi nem
tudunk versenyre kelni, s bár a 7:0 – s eredmény kissé túlzó, a mai napon nem tudtuk szorosabbá
tenni a meccset.
Ennek ellenére nem csüggedünk. Tudjuk, hogy hol tartunk és merre haladunk. Van még két
meccsünk az „alapszakaszból”, ahol lesz javítási lehetőség. Fontos, hogy tisztában legyünk azzal
épp mi a realitás, és ezzel tisztában is vagyunk.