Pénzügyőr SE Old Boys – RKSK Old Boys 6-2 (1-1)

2018.11.08. (csütörtök) 19:30 óra, Kőér utca

Pénzügyőr SE: Környei – Szabó, dr. Telek, Bede (Scodnik), Diószegi – Faragó (Konya), Papp, Szalai, Barna – Barcza, Magyar

Góllövőink: Barcza Attila 2, Magyar László 2, Szalai Tamás, Faragó Zoltán

Magabiztos győzelemmel felzárkóztunk a középmezőnyhöz

A csütörtöki meccsen kissé csípős hidegben első ízben léptünk pályára a Kőér utcai műfüvesen. Azzal a tudattal léptünk pályára, hogy egy győzelemmel biztosan nem telelhetünk kieső helyen. Arra készültünk, hogy az RKSK támadólag fog fellépni, ezért az elején a kontrákra helyeztük a hangsúlyt. Az első 15-20 perc nem úgy sikerült, ahogy elképzeltük, kapkodás, sok eladott labda jellemezte a játékunkat, ebben a szakaszban az RKSK uralta a meccset, mely 1 gólban is megmutatkozott. A félidő közepéig tartott a kábulat, jókor jött azonban Faragó gólja, mely megnyugtatta a csapatot. A félidő hátralévő részében itt is ott is adódtak kisebb nagyobb helyzetek, de gól már nem született. A félidőben rendezni kellett a sorokat, mert az első félidei felfogás nem vezethetett eredményre.

A 2. félidőre, ebben a bajnokságban nem először, minden megváltozott. Mindenki tudta a helyét a pályán, működtek a csapatrészek. Edu félidő eleji gyors gólja alapot adott a jó folytatásra. Ki kellett jönnie az RKSK-nak, de ezzel még inkább teret kaptunk a kontra játékhoz. A félidő közepe hozta meg az igazi fordulatot, Környei nagy védése és Barcza gólja kellett ehhez. Bár gyorsan szépített az ellenfél, de hamar visszaállt a két gólos előny, Bede indításából Barcza vezette be a labdát a 16-oson belülre és kilőtte a hosszú sarkot. Innentől kezdve már csak a gólkülönbség volt kérdéses, futószalagon érkeztek a helyzeteink, előbb Szalai, majd ismét Edu talált be, fölényessé téve a győzelmünket. A 2. félidő alapján megérdemelt, fölényes győzelmet értünk el az előzetes alapján esélyesebbnek tartott RKSK-val szemben, emlékezetes estét szerezve önmagunknak. Az ősz végére visszatért az önbizalmunk, sorozatban negyedik alkalommal nem találtunk legyőzőre és még hátravan az MTK elleni elmaradt mérkőzés, melyen már nincs vesztenivalónk.