2022.08.14. (vasárnap) 17:30 óraHatvani Népkert Sporttelep

Játékvezető: Tóth Tamás, asszisztensek: Kovács Zoltán, Deme Rajmund

FC Hatvan: Cellár Jaroslav, Barthel Gábor, Bárkányi Arnold (Mundi Zoltán), Kitl Krisztián, Karácsony Dávid, Panyi Attila (Szabó Bence), Tarnóczi Roland, Szanku Kristóf (Dinka Kristóf), Fellner Krisztofer (Széchenyi Zsombor), Labát Krisztofer, Sármány Kristóf (Czibolya Gábor)

Vezetőedző: Spisljak Zoran

Pénzügyőr SE: Steer Bence, Kasza Balázs, Balázs Bálint, Bagó Patrik (Schrammel Ádám), Popovics Bertold, Biró Ákos (Csigi Ádám), Urbin Martin (Bogdán Rajmond), Karacs Roland (Bartos Norbert), Pusztai Dániel, Megyeri Márk (Gálfi László), Gál Márk

Vezetőedző: Lászka Balázs

Góllövők: Karácsony Dávid (11-esből), Kitl Krisztián, illetve Urbin Martin 2, Biró Ákos (11-esből), Gál Márk

5. perc: Urbin Martin lapos lövésével máris vezetünk. Hatvan – Pénzügyőr 0-1

15. perc: Urbin Martint szép labdaátvétel után buktatták. A 11-est Biró Ákos értékesítette. Hatvan – Pénzügyőr 0-2

28. perc: 11-esből szépít a Hatvan. Hatvan – Pénzügyőr 1-2

43. perc: Urbin Martin remek cselekkel tör be a 16-oson belülre, majd a kapus mellett a hálóba lő. Hatvan – Pénzügyőr 1-3

49. perc: Egy kavarodást követően szépítenek a hatvaniak. Hatvan – Pénzügyőr 2-3

74. perc: Popovics Bertold szabadrúgása kipattan a kapusról. Gál Márk közelről bekotorja. Hatvan – Pénzügyőr 2-4

Sorozatban három idegenbeli mérkőzéssel indult számunkra a bajnokság, így a megszerzett hat pont kifejezetten reményt keltő. Érdekesség, hogy két hónap alatt már a negyedik megyei bajnokkal mértük össze erőnket: Balmazújvárosban osztályozón, a Bánk és a Zsámbék ellen edzőmeccsen, míg most Heves megye első helyezettje ellen bajnokin is egyaránt sikerrel jártunk. A meccs hőse a még 18 év alatti Urbin Martin, aki két gólt szerzett, valamint kiharcolt két 11-est, melyek közül csak az egyiket adta meg a játékvezető. Mindezek mellett rendkívül örömteli volt Csigi Ádám visszatérése, aki az év eleje óta nem játszott sérülése miatt.

Lászka Balázs: “Tisztességesen felkészültünk a Hatvanból, tudtuk, hogy mik az erősségeik, gyengéik. Az első 20 percet mi irányítottuk, utána elkövettünk egy hibát. A végén hiába nyertünk 4-2 re nem volt ennyire sima. Egy szerencsés góllal sikerült bebiztosítani az előnyünket.”

Zoran Spisljak: “Nagyon gyorsan előnybe került az ellenfél. Mindig az eredmény után futottunk, attól, hogy kikaptunk voltak jó jeleneteink. Kétszer is közel álltunk hozzá, hogy kiegyenlítsünk, amit az ellenfél a másik oldalon nagyon jól kihasznált és a kétgólos előnyt meg tudta tartani.”

2022.08.14. (vasárnap) 11:00 óra

DIÓSGYŐRI VTK II. – KÖRÖSLADÁNYI MSK 0-5

KISVÁRDA MASTER GOOD II. – TERMÁLFÜRDŐ TISZAÚJVÁROS 1-1

2022.08.14. (vasárnap) 12:00 óra

VASAS FC II. – DEBRECENI EAC 0-1

2022.08.14. (vasárnap) 13:00 óra

DEBRECENI VSC II. – BVSC-ZUGLÓ 1-1

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE II. – EGER SE 0-3