Magyar Kupa: Pénzügyőr SE – Puskás Akadémia FC 0-6 (0-1)

2018.12.04. (kedd) 11:00 óra, Pasaréti út

Pénzügyőr SE – Puskás Akadémia FC 0-6 (0-1)

200 néző. Játékvezető: Nagy Róbert, asszisztensek: Berényi Ákos, Márkus Péter

Pénzügyőr SE: Gábor Péter (Szakács Kristóf) – Despotovic Vanja (Ablonczy Gerjén), Feil Máté, Sztrunga Zsolt, Burka Bendegúz, Karvalics Bence, Biró József, Nagy Bendegúz, Szabó Balázs, Turi Ákos (Jovánczai Zoltán), Kovács Gábor

Vezetőedző: Vatai Attila

Puskás Akadémia FC: Hegedüs Lajos (Varga Ádám) – Bokros Szilárd, Radó András, Balogh Balázs, Vega Martinez Diego (Mioc Benedik), Zsidai László, Poór Patrik (Szolnoki Roland), Latifi Liridon, Szakály Péter, Hegedűs János, Osváth Attila

Vezetőedző: Benczés Miklós

Góllövők: Radó András 29. és 80. perc, Vega Martinez Diego 49. perc, Latifi Liridon 78. perc, Osváth Attila 85. perc, Zsidai László 88. perc

Rendkívül mély talaj fogadta a két csapatot. Az eső már nem esett, sőt később még a nap is előbújt. A hétköznapi 11 órás kezdés ellenére elég sokan kijöttek megnézni a mérkőzést.

Videó: Puskás Akadémia FC

Megleptük a Puskást, mi léptünk fel támadólag, olyannyira, hogy NB1-es ellenfelünk az első 5 percben nem is jött át a félpályán. Sajnos gólhelyzetet viszont már nem tudtunk kialakítani. Aztán persze a felcsúti csapat egyre inkább átvette az irányítást, előbb csak lesgólt, majd az első félóra végéhez közeledve igazit is lőtt.

Jól tartottuk magunkat, és mindössze egygólos hátrányban mehettünk a szünetre.

A második félidő elején megint csak mi domináltunk, de egy formás akció révén a Puskás megduplázta előnyét.

A vendégek többet birtokolták a labdát és gólveszélyesek is voltak, de úgy jutottunk el a 78. percig, hogy nem tudták növelni előnyüket.  Sajnos aztán fejben és fizikailag is elfáradtunk, és a mérkőzés hajrájában 10 perc alatt 4 gólt kaptunk, ebből jó párat mi hoztunk össze. Kár volt érte. Az első félidőben mutatott játékunk ezt nem vetítette előre.

Nem zártunk szép évet, 5 pont a hátrányunk a bennmaradásért zajló küzdelemben, de úgy vélem, hogy a küldetés koránt sem lehetetlen. Összefogás, hit és elszántság kell! Mindenkinek jó pihenést kívánunk a szünetre!

December 4., kedd:

11.00: Pénzügyőr SE (NB III)–Puskás Akadémia FC 0-6

12.00: Szentlőrinc SE (NB III)–Kisvárda 1-1 (hosszabbítás után 1-4)

12.00: III. Kerületi TVE (NB III)–Mezőkövesd Zsóry 0-6

12.00: Sajóbábony VSE (NB III)–Taksony (NB III) 0-1

20.00: Vasas FC (NB II)–DVSC 1-2 (Tv: M4 Sport)

December 5., szerda:

12.00: Budaörs (NB II)–DVTK 5-3

12.00: Sényő (NB III)–Ferencváros 0-4 (Tv: M4 Sport)

12.00: Tiszaújváros (NB III)–Budapest Honvéd 0-4

12.00: Iváncsa KSE (NB III)–Szombathelyi Haladás 2-4

12.00: Érdi VSE (NB III)–Tarr Andráshida SC (NB III) 0-0 (11-esekkel az Andráshida jutott tovább)

12.00: Füzesgyarmati SK (NB III)–Duna Aszfalt Tiszakécske VSE (NB II) 0-1

12.00: Soroksár SC (NB II)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 2-0

15.00: FC Ajka (NB III)–MTK Budapest 2-1

15.00: Budafoki MTE (NB II)–Mol Vidi FC 1-2

15.00: Siófok (NB II)–Paksi FC 2-2 (11-esekkel)

18.00: Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Újpest FC 1-0