PÉNZÜGYŐR SE – BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE II. 4-3 (0-3)

2022.08.17. (szerda) 17:30 óraPasaréti út

Játékvezető: Jakab Árpád, asszisztensek: Holpár Gergely, Csákó Patrik

Pénzügyőr SE: Ritzl Bence, Kasza Balázs, Balázs Bálint (Oláh Krisztián), Bagó Patrik, Popovics Bertold (Varga Örs), Biró Ákos, Urbin Martin (Csigi Ádám), Bartos Norbert (Bogdán Rajmond), Karacs Roland, Pusztai Dániel, Gál Márk (Megyeri Márk)

Vezetőedző: Lászka Balázs

Békéscsaba 1912 Előre II.: Tóth Alexander, Sipaki Patrik, Trescsula Máté, Pap Szabolcs (Csák Albert), Balla Mátyás, Cservenák Csaba (Komáromi Csongor), Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Bor Dávid Ferenc, Oláh Ákos (Marik Soma), Szabó Zsombor

Vezetőedző: Szenti Zoltán

Góllövők: Pusztai Dániel, Biró Ákos (11-esből), Kasza Balázs, Varga Örs, illetve Pap Szabolcs, Bor Dávid, Bónus Marcell

Kiállítva: Marik Soma (Békéscsaba II.)

14. perc: Békéscsabai kontra, melynek végén Papp Szabolcs lő a hálónkba. Pénzügyőr – Békéscsaba II. 0-1

25. perc: Biró Ákos lő nagy helyzetben kapu mellé.

29. perc: Ritzl Bence véd egy közeli lövést bravúrral.

39. perc: Békéscsabai 11-es. Bor Dávid növeli kettőre a vendégek előnyét. Gál Márk sárga lapot kapott. Pénzügyőr – Békéscsaba II. 0-2

45. perc: A békéscsabaiak kigurigázzák védelmünket, majd Bónus Marcell lő a Pénzügyőr kapuba. Szünet. Pénzügyőr – Békéscsaba II. 0-3

Szünetben hármat cseréltünk. Lement Balázs, Bartos, Gál. Bejött Bogdán, Oláh, Megyeri

49. perc: 18 méterről lő Pusztai, a labda megpattan egy békéscsabai védőn és a hálóba pörög!!! Pénzügyőr – Békéscsaba II. 1-3

57. perc: Békéscsabai kontra. A vendégek játékosa erősen lesgyanús helyzetben kapufát lő.

60. perc: Beszorult a békéscsabai csapat. Levegőben lóg a második gólunk.

62. perc: Kezezett egy békéscsabai védő. 11-es. Biró Ákos büntet. Pénzügyőr – Békéscsaba II 2-3!!!

69. perc: Egyértelműen fölényben játszunk, de továbbra is 2-3

72. perc: A két perce becserélt Marik Somát kiállította a játékvezető, így emberelőnybe került a Pénzügyőr.

79. perc: Urbin helyett Csigi érkezik.

83. perc: Szöglet után Kasza Balázs fejel a hálóba!!! Egyenlítettünk!! Pénzügyőr – Békéscsaba II. 3-3!!!

84. perc: Cserélünk. Popovics helyett Varga

90. perc: Góóóóól!!! Varga Örs 28 méterről, szabadrúgásból óriási gólt lő. Pénzügyőr – Békéscsaba II. 4-3!!!!!

Vége!!! Szenzációs második félidei játékkal 4-3-ra nyertünk.

Három év elteltével ismét NB3-as meccset rendeztek Pasaréten. A harminc fokot jóval meghaladó melegben a békéscsabaiak mozogtak frissebben. Életveszélyesek voltak ellentámadásaik, nehezen tudtuk tartani gyors támadóikat. Bár nekünk is voltak lehetőségeink, mégis ellenfelünk került háromgólos előnybe (teljesen jogosan) az első félidő végére. Lászka Balázs vezetőedző a szünetben hármat cserélt. Már a második félidő elején szépíteni tudtunk, ami reményt és hitet adott játékosainknak. Ezt követően szinte végig a vendégek térfelén folyt a játék, persze továbbra is figyelni kellett a békéscsabaiak kontráira. Csapatunk csodát tett, ragyogó második félidei teljesítménnyel 0-3-ról 4-3-ra megfordította a szünetben már elveszettnek hitt mérkőzést.

2022.08.17. (szerda) 17:30 óra

KISVÁRDA MASTER GOOD II. – PUTNOK FC 1-2

TERMÁLFÜRDŐ TISZAÚJVÁROS – FC HATVAN 2-1

EGER SE – FÜZESGYARMATI SK 1-0

AQUA-GENERAL HAJDÚSZOBOSZLÓ – DEBRECENI VSC II. 4-0

BVSC-ZUGLÓ – VASAS FC II. 3-1

DEBRECENI EAC – DIÓSGYŐRI VTK II. 0-1

KÖRÖSLADÁNYI MSK – FACULTAS-TISZAFÜREDI VSE 1-1