Szenzációs győzelemmel tértünk vissza az NB3-ba!!! Termálfürdő FC Tiszaújváros – Pénzügyőr SE SE 0-3 (0-1)

NB3 Keleti csoport, 1. forduló

2022.07.31. (vasárnap) 17:30 óra, Tiszaújváros

TERMÁLFÜRDŐ FC TISZAÚJVÁROS – PÉNZÜGYŐR SE 0-3 (0-1)

Játékvezető: Nagy Attila László, asszisztensek: Ancsin Zoltán, Flinta Zoltán

Termálfürdő FC Tiszaújváros: Tóth Csaba, Bocsi Patrik (Nagy Dávid), Kundrák Adrián, Gelsi László, Tóth Borisz Alexander (Bussy Dávid), Tóth Simon, Géringer László (Gönczi Sándor), Erős Tibor (Kiss Bence), Páll Zsombor, Nagy Péter (Vitelki Balázs), Valkay Richárd

Cserék: Galambvári Gergő, Bussy Dávid, Vitelki Balázs, Kiss Bence János, Sebestyén Dávid, Illés Dávid, Gönczi Sándor, Nagy Dávid Balázs, Lehóczki Balázs

Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Pénzügyőr SE: Steer Bence, Kasza Balázs, Balázs Bálint, Bagó Patrik, Popovics Bertold, Biró Ákos, Urbin Martin (Bartos Norbert), Karacs Roland (Gálfi László), Pusztai Dániel (Gál Márk), Kiss Dávid (Schrammel Ádám), Megyeri Márk (Bogdán Rajmond)

Vezetőedző: Lászka Balázs

Góllövők: Karacs Roland, Bartos Norbert, Bogdán Rajmond

8. perc: Még egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet. Tiszaújváros – PSE 0-0

Az első 10 percben a támadóharmadban sikertelen passzok jellemzik a játékot. Az előzetes várakozásoknak megfelelően sok a párharc, amiben egyelőre egyik csapat se kerül a másik fölé.

13. perc: Urbin beadását követően a lepattanó labdát Biró lövi fölé.

16. perc: Hazai lehetőség, a lövésbe Bagó lép bele

17. perc Megyerit ugratjuk ki, az emelésbe beleüt a kapus, a lecsorog labda Biró elé kerül, akinek lövése elakad a hazai védőkben.

19. perc:  VEZETÜNK!!!!

Birót ugratjuk ki, akinek centerezését Karacs becsúszva rúgja az üres kapuba. Tiszaújváros – PSE 0-1

21. perc: Megyeri lapos lövése csúszik mellé.

23. perc: Kiss-Biró a labda útja, az élesen keresztbe lőtt labdát Urbin elöl rúgják ki.

28. perc: Pusztai lapos labdájával Megyeri tör a tizenhatoson belülre, a centerezés Birót találja ígéretes helyzetben, a lövés azonban újra elakad a védőkben.

37. perc: Balázs Bálint kap sárgát, a kezdőkörben akasztja meg az ellenfél felgyorsuló játékosát.

42. perc: Urbin szerez labdát az ellenfél védelme mögött, a kontra végén Biró lő laposan mellé.

45. perc: Kiss lövése pattan szögletre a hazai védőről.

Szünetben: Tiszaújváros – Pénzügyőr SE 0-1

Szünetben nem volt nálunk csere.

46. perc: Előbb Steer szép vetődéssel szedi fel a labdát a hazai csatár elől, majd a középpályán 2 elveszített párharc után alakul ki lövőhelyzet a kapunk elött, ami fölé száll.

49. perc: Tiszaújvárosi lövés 25 méterről, a labdafogó háló szélén/tetején landol a pöttyös.

52. perc: Pusztai-Megyeri-Kiss a labda útja, a lövés a hazai védőről száll szögletre (szép kontra volt).

57. perc: Bartos es Bogdán érkezik, Megyeri es Urbin megy le.

60. perc: A vendéglátók készülődnek szabadrúgáshoz 25 méterről. Steer szép vetődéssel üti oldalra a labdát.

68. perc: Már 2-0-ra vezetünk.  Az ellenfél térfelén Kiss szerez labdát, amiből Bogdánt indítja, a középre adott labdából Bartos fordul kapura, majd a kapus mellett a bal alsóba helyez. Tiszaújváros – Pénzügyőr 0-2

A gólnál a hazaiak közül Tóth Borisz sérül meg a lábán, a mentő viszi el a pályáról. Reméljük nem súlyos a sérülése, jobbulást, gyors felépülést kívánunk neki!

78. perc: Karacs – Gálfi csere

79. perc: 3-0!!!! Biró fordul le az alapvonalnál szépen, élesen a hosszú felé lövi, amiből Bogdán helyez a kapuba.

82. perc: Pusztai es Kiss megy le, Schrammel es Gál Márk jön be.

84. perc: Ismét Steer él jól a játékkal, határozott vetődéssel hárítja a hazai csatár elé rúgott labdát.

86. perc: Gál Márk kapásból lő fölé 8 méterről tiszta helyzetből.

88. perc: Bogdán passzából Biró kerül helyzetbe, a lapos lövést üggyel-bajjal hárítja a kapus.

89. perc: Hazai lövés 17 méterről, sokkal fölé.

90. perc: Ismét hazai lövés, Steernek ezúttal sincs dolga.

5 perc hosszabbítás.

Hazai helyzet a hosszabbításban, a lövés elakad a védelmünkben.

Ismét egy lehetőség a kapunk előtt, de Steernek nincs védenivalója.

Végeredmény: Tiszaújváros – Pénzügyőr SE 0-3

Lászka Balázs vezetőedző válaszolt kérdéseinkre:

– Meglepően sima győzelmet arattunk idegenben az elmúlt bajnokságban az élmezőnyben végzett Tiszaújváros ellen. Mennyire lepett meg hogy ekkora fölényben játszunk?

– Felkészültünk az ellenfél játékából, tudtuk mik az erősségei és a gyenge pontjai, ezekre próbáltunk fókuszálni! A játékunk nem lepett meg, de az igen, hogy az első félidei lehetőségeinket koncentráció hiánya miatt nem tudtuk gólokra váltani!

– A siker értéket növeli, hogy akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Gratulálok az egész csapatnak és a szakvezetésnek! Remek érzés egy ilyen eredménnyel visszatérni az NB3-ba!!!

Köszönjük, de mint már az előbb említettem az első félidei sok kihagyott helyzet miatt tudtuk, hogy a második félidőben ránk fognak jönni, így bőven lesz lehetőségünk kontrákat vezetni, itt a helyzetek kihasználására fektettük a fő hangsúlyt, ami szerintem jól működött! Jó érzés győzelemmel visszatérni a nemzeti bajnokságba, de tudjuk, hogy ennél sokkal nehezebb lesz a folytatás! Gratuláltam az egész csapatnak!

Vitelki Zoltán: “Sajnos nem tudtunk minőséget vinni a játékba sem védekezésben, sem támadásban. Az akarattal nem volt gond, de az ellenfél könyörtelenül kihasznalta a hibáinkat. Nincs időnk búslakodni, mert szerdán javítanunk kell. Mielőbbi felépülest kivánunk Borisznak.
Jók: Valkay, Gelsi, Tóth B.”