BEAC – Pénzügyőr SE II. 3-1 (2-0). Schróth Lajos értékelése

2021.11.20. (szombat) 10:30 óra, Pluhár István Labdarúgópálya

BEAC – Pénzügyőr SE II. 3-1 (2-0)

Pénzügyőr SE II.: Farkas Csaba, Séllei Botond (Pásztor Benedek), Moller József Tibor, Sásdi Bence Dávid, Horváth Ádám, Sásdi Patrik Márk, Mészáros Dániel, Romhányi Bálint, Berger Tamás (Filó Alex András), Vitos Gergő, Borsi Zalán

Vezetőedző: Schróth Lajos

Góllövőnk: Moller József Tibor

Edzői vélemény: A mérkőzés előtt már tudtuk, hogy nehéz helyzetben vagyunk, tekintettel arra, hogy a BLSZ I. csapat is létszámhiánnyal küszködik (sérülések, betegség, szalagavató) és az MLSZ U19-es csapat rangadót játszik (BVSC), ahol szintén ugyanezek a problémák voltak. A BLSZ II-es csapat ebben a nehéz helyzetben 4 fiatal U17-es újoncot avatott (nem okoztak csalódást, de még nem felnőtt labdarúgók), mert nálunk is megvoltak a hiányzók és sajnos mind a három csapat egy időben játszott (nem volt meg az „átjárás” lehetősége). A nagyon kisméretű pályán, folyamatos párharcra kényszerültünk, nem csak védekezésben, hanem támadásban is (játszani próbáltunk nem a cél futballt erőltettük), a fizikailag jóval, erősebb ellenféllel szemben. Több játékosunk posztidegen helyen játszott a létszámhiány miatt. Egy szöglet és egy buta hiba miatt kétgólos hátrányba kerültünk, miközben 1-0-nál tizenegyest hibáztunk. A második félidőben próbálkoztunk, de egy kontrából újabb gólt kaptunk. Ezután, minden mindegy alapon mentünk előre és két részre szakadt a csapat, így várható volt, hogy vagy kapunk (2-3 lehetőség), vagy rúgunk (4-5 helyzet) gólt. Rúgtunk egyet, de már túl későn, bár az ellenfél az utolsó 15-20 percben „elfogyott”. Ezt a „Globális” változtatást nem bírta el a csapat.