Pénzügyőr SE II. – Puebla FS TFC 3-1 (2-0) Schróth Lajos értékelése

2021.11.14. (vasárnap) 12:15 óra, Kőér utca

Pénzügyőr SE II. – Puebla FS TFC 3-1 (2-0)

Pénzügyőr SE II.: Sásdi Dominik, Moller József Tibor, Major Patrik Dominik, Hári János, Balogh Attila Péter, Sásdi Patrik Márk, Komlódi Marcell, Megyeri Márk, Horváth Ádám (Kozma Levente), Duffek Ákos, Vitos Gergő (Romhányi Bálint)

Vezetőedző: Schróth Lajos

Góllövőink: Balogh Attila Péter 2, Sásdi Patrik Márk

Edzői vélemény: A hazai mérkőzésen egy támadófelfogásban játszó Pénzügyőrt akartam látni a pályán. Jól kezdtünk, mert már a 9. percben vezetést szereztünk Balogh Attila révén. Egy jobb oldali beadást követően, szép csellel a jobbik lábára tette a labdát és kilőtte a rövid sarkot. A gól minket túlságosan megnyugtatott, míg az ellenfelet még jobban összetömörítette. Továbbra is nyomtunk, de érthetetlen módon középen erőlködtünk (nem ezt beszéltük meg). Az ellenfél szórványos kontrákkal próbálkozott, nem sok sikerrel. A félidő vége felé egy szép baloldali támadás végén Sásdi Patrik növelte az előnyünket. Bal-összekötőből 10 méterről lőtte ki a hosszú sarkot (egy 2/1-es mögé kerülés). A második félidőben is támadásban maradtunk, viszont az ellenfél följebb merészkedett így nagyobb területet hagyott maga mögött. Ezt kihasználva egy mélységi indítással Balogh Attila lépett ki a védők közül és ezt kíméletlenül gólra váltotta. Ezt követően az ellenfél minden mindegy alapon támadott és ez védőinket megzavarta a korábbi kevés „játéklehetőség” miatt. Elöl folyamatosan kimaradtak a helyzetek (4-5), míg hátul voltak bizonytalanságok (2-3). Ennek, a félidő vége felé egy kapott gól lett az eredménye. Az eredmény már nem változott és sajnálom, hogy 90 perc kellett egy olyan magabiztos győzelemhez, amit 60-70 perc alatt el lehetett volna érni (nem voltunk elég élesek).