Abbas Krisztián szülői beszámolója az első futsal hétvégéről

Pintér Csaba csapata is futsalozott december 1-én

A fotóra kattintva megtekinthető a többi kép!

A tornán a Mészöly – focisuli több csapata, a Grund FC, az FTC (!) – futsal és még több csapat (Újpest, Kispest) vettek részt. (A Mészöly – csapatok tök kemények voltak, mint anno a “Szőke szikla,” de ez el is várható Tőlük. 🙂

2 db 30 – perces mérkőzést játszott a csapat.

Az első meccsen nagyon érett és helyenként parádés játékkal 10-1-re győztek a fiaink a Grund FC ellen! 🙂
Sokat nem is kell ragoznom ezt a meccset, gála volt, csak épp ollózós gól nem esett! 🙂

A második meccsen aztán megtapasztalhatták a srácok, hogy milyen is az igazi futsal, hová kell fejlődni, mert az FTC nagyon technikás, erőszakos focistái jöttek! (Az első két meccsen még gólt sem kaptak, 19- 0-ra, és 16-0-ra nyertek…) Ehhez képest, le a kalappal a gyerekek és Pintér Csaba előtt, mert az első félidő 3-2-es Fradi vezetése – és főleg a mutatott játék (!) várakozáson felüli volt! A végére elfáradtak – ez nem csoda, mert a Fradi 3 teljes sor játékossal érkezett és gyakorlatilag 10 percenként egész csapatot cserélt – és 8-3 lett az ellenfélnek. Vastaps! 🙂

A legnagyobb dicséret itt az ellenféltől jött, ahol az edzőjük hangját csak a Pénzügyőr ellen lehetett hallani, és a nézők is megjegyezték, hogy a játék képe alapján mi voltunk ma az egyetlen komoly ellenfél az FTC számára! 🙂 Gratula a srácoknak és az edzőiknek!

Január 5-én-szintén itt Budapesten – a következő fordulóban az Újpest és a Kispest futsalosai ellen bizonyíthatnak a Pénzügyőrös futball-palántáink!