Gyönyörű eredménnyel fejezte be a bajnoki évet BLSZ U19 csapatunk. Pénzügyőr SE U19 – Újpesti Haladás FC U19 17-0 (6-0). Horváth Péter mesternyolcast!!! szerzett

BLSZ IFJÚSÁGI U-19 1. CSOPORT

2022.05.17. (kedd) 17:00 óra, Kőér utca

Pénzügyőr SE U19 – Újpesti Haladás FC U19 17-0 (6-0)

Pénzügyőr SE U19: Farkas Csaba, Kozma Levente, Hári János (Sárosi Roland Attila), Albert Gergő (Horváth Ádám), Major Patrik Dominik, Bagyinszki Dominik (Sásdi Bence Dávid), Fehér Márk (Séllei Botond), Trencsányi Hunor, Kovács Jenő Ádám, Pásztor Benedek (Berger Tamás), Horváth Péter

Edző: Mészáros Dániel

Góllövőink: Horváth Péter 8, Hári János, Albert Gergő, Major Patrik Dominik, Bagyinszki Dominik, Kovács Jenő, Séllei Botond, Sárosi Roland Attila, Horváth Ádám, Berger Tamás

Edzői nyilatkozat: Az utolsó előtti fordulóból elhalasztott mérkőzésen zártuk a bajnokságot, ahol az Újpesti Haladás csapatával csaphattunk össze a Köér utcai műfüves pályán. Az őszi bajnokin egy izgalmas és küzdelmes találkozón sikerült 3-1-es győzelmet aratnunk, így bizakodva vártuk ezt az ütközetet is. Sajnos csak így tudtuk megoldani az elmaradt meccsünk pótlását, hogy két napon belül kétszer is pályára kellett lépnünk a sűrű év végi hajrában. Szerencsére ez a fokozott terhelés a hétfői átmozgató edzésnek köszönhetően alig látszott a srácokon, és jó szellemben tudtuk kezdeni a mérkőzést, gyorsan járattuk a labdát, és sorra alakítottuk ki a helyzeteinket. Elég korán kiderült számunkra, hogy ellenfelünk tartalékosan ugyan, de nem feltartott kézzel érkezett hozzánk, de kértem a játékosoktól, hogy ez a tény ne nyomja rá negatív bélyegét a játékunkra, és tiszteljük meg azzal az ellenfelet, hogy végig komolyan vesszük a játékot. A játékrész első, illetve a második felében is 3-3 gólt tudtunk szerezni, ebből Horváth Péter mesterhármassal vette ki részét. A fölényünk megkérdőjelezhetetlen volt, kapusunknak nem is akadt dolga, és elvétve került a labda a mi térfelünkre. Az eredmény lehetett volna nagyobb arányú is a félidőben, ám az eredményes játék mellé rengeteg pontatlanság párosult, így a félidőben 6-0 volt az állás. A szünetben átbeszéltünk pár olyan elemet, amin változtatni kellett, illetve néhány cserével is frissítettük a csapat játékát. A módosításoknak meglett az eredménye, hiszen a második játékrészben további 11 alkalommal zörgettük meg a látogatók hálóját, a cserék is jól szálltak be, hiszen majdnem mindenki betalált a beálló játékosok közül. Így egy nem túl izgalmas, ám gólokban gazdag mérkőzésen szereztük meg a 3 pontot és várhatóan a tabella 4. helyen fejezzük be a bajnokságot. Külön kiemelendő, hogy a télen érkezett Horváth Péter ezen a mérkőzésen 8, a tavaszi szezonban pedig 23 alkalommal volt eredményes, ezzel pedig túlszárnyalta az ellenfél 21 gólos támadóját és hódította el a BLSZ U19-es bajnokság gólkirályi címét. Gratulálok és köszönettel tartozunk az Újpesti Haladásnak is, hogy a több sebből vérző együttesük lejátszotta a mérkőzést. A csapatom előtt le a kalappal és gratulálok a tavaszi teljesítményéhez: 10 meccs – 6 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség. Gólok száma: 56 rúgott és 25 kapott gól született a mérkőzéseinken.