„Pasaréti” U12-es együttesünk edzője, Scherer Gábor a játék minden elemében szeretne előrelépést látni tavasszal.

A BLSZ U13-as bajnokságban szereplő U12-es csapatunk mezőnye 6. helyén áll féltávnál, ősszel 1 győzelmet, 2 döntetlent, 3 vereséget, illetve 15:29-es gólkülönbséget könyvelt el korosztályos csapatunk. Fiataljaink eddigi szereplése kapcsán edzőjüket, Scherer Gábort kérdeztük.
– Hogy látod az őszi idényt?
– Felemás érzéseim vannak az őszi szezont illetően. Nagyon biztatóan kezdtük a bajnokságot, (az első meccstől eltekintve) a formánk is felfelé ívelt, egyre jobban ment a csapatnak, aztán a végét kissé elrontottuk. Ebből a szempontból nem vagyok elégedett, mert sokkal több van a csapatban, mint amit összességében megmutatott magából.
– Mennyire lehet látni, hogy u12-es csapatként van jelen a gárda a mezőnyben?
– A „H” csoport, amiben csapatunk szerepel, elvileg azért jött létre, hogy hozzánk hasonlóan leginkább U12 korosztályú játékosokkal felálló csapatok találkozzanak egymással. Amikor mérkőzés eredményekről beszélünk, mindig tartsuk szem előtt, hogy az előző szezonban még csak Bozsik-tornánkon szerepeltünk. Nem lebecsülve a Bozsik-tornákat, de az mindenki számára nyilvánvaló, hogy egy bajnoki mérkőzésnek teljesen más az „élessége”, arról nem is beszélve, hogy ott még 6+1-ben játszottunk. Tehát komolyabb meccsrutin nélkül vágtunk neki a bajnoki küzdelmeknek. Az első mérkőzésen a SZAC ellen léptünk pályára, akik olyan játékosokkal voltak felvértezve, akiknek már volt ebben rutinjuk, volt több olyan játékosuk, akik már U14-es bajnokságban is pályára léptek. Ugyanez történt az utolsó fordulóban a Mészöly Focisuli ellen. Sajnos ezeken a meccseken semmi esélyünk nem volt…
– Meglátásod szerint miben kellene a leginkább előre lépni?
– Meg kell tanulnunk nyerni is! Hiába játszunk szépen, ha végül nem a miénk a három pont. Persze, szokták mondani, hogy ebben a korosztályban nem az eredmény a lényeg, hanem a fejlődés, de végül is azért dolgozunk egész héten, hogy a hétvégi meccsen mi hagyjuk el győztesen a pályát. Több olyan meccsünk is volt, amit szinte már megnyertünk, mégsem mi örülhettünk a végén. Fontos tehát, hogy minél több meccs legyen a lábunkban, így tudunk majd tanulni a hibáinkból.
– Mi a terv a téli időszakra?
– A téli felkészülést hamar elkezdjük, mivel a január 11-én már futsal mérkőzésünk lesz. Szinte minden hétvégén lesznek futsal meccseink, illetve a felkészülés része a hazai rendezésű torna is. A bajnoki rajt előtt mindenképpen szeretnék majd edzőmeccset is lekötni.
– Mit a hitvallásod edzőként?
– Játékosként sohasem én voltam a legtechnikásabb az aktuális csapatomban, azt viszont ki merem jelenteni, hogy nálam jobban senki nem akart győzni. Jó hozzáállással bármilyen ellenfél ellen fel lehet venni a versenyt! Az nálam az elsődleges, hogy a küzdés-hajtás mindenkinél alap legyen!
– Mik lehetnek a tavasz céljai?
– A játék minden elemében szeretnék előrelépést látni, illetve bízom benne, hogy jóval letisztultabb játékkal tudunk előrukkolni. Összességében az őszi szezonban is szép támadásokat vezettünk, de gyakran „fejjel mentünk a falnak”, meg kell tanulnunk higgadtabban játszani, helyzeteinket pedig jobban kihasználni.





